22 Ekim 2010 Cuma

'Geliyorum' diyen cinayet geldi

Ankara'da Gazi Baltacı isimli bir kişi kendisini terk eden eski kız arkadaşı ve ailesini tehdit ediyordu. Baltacı gözaltına alındı ama serbest bırakıldı. Ardından da Gazi Baltacı dün anneyi ve oğlunu otobüs durağında yakalayıp bıçakladı...

Anne ile kızı huzursuzdu. Genç kızın ayrıldığı erkek arkadaşı Gazi Baltacı evlerine, işyerlerine gelip olay çıkarıyor, ölümle tehdit ediyordu Savcılığa başvurup “Öldürüleceğiz” dediler. Ama bu adım bile kurtaramadı onları. Baltacı, anne Nejla Yıldız’ı sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetten sonra koruma

İfadesi alındı serbest bırakıldı
http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/10/21/geliyorum.diyen.cinayet.geldi/593730.0/index.html

Göz göre göre sokakta cinayet
http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Goz_gore_gore_sokakta_infaz.htm?ArticleID=47444


KESK'ten yazılı açıklama geldi
Kadınların yaşamın her alanında, evlerinde, iş yerlerinde, kamusal alanlarda, mücadele alanlarında şiddetin çeşitli biçimlerine maruz kaldığı ve kadın cinayetlerin son dönemde giderek arttığı bilinmektedir. 2002'de; öldürülen kadın sayısı 66 iken, 2010'a kadar kadın cinayetlerinin yüzde 1400 oranında arttığı tespit edilmiştir. Bu durum, ülkemizde yürütülen sosyal ve ekonomik politikaların toplumsal yaşamımızda yarattığı tahribatların, toplumsal yozlaşmanın erkek egemen zihniyetin ilk mağdurlarının kadınlar olduğunu ortaya koymaktadır.
http://www.kesk.org.tr/node/424

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder