2 Aralık 2010 Perşembe

Engellilerden sportif amaçlı atış heyecanı

Engellilere yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Bağcılar Belediyesi, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla farklı bir çalışma daha yaptı. Aralarında görme engellilerin de olduğu bir grup engelli poligonda atış yaptı. Bağcılar Emniyet Müdürlüğü Güneşli Polis Merkezi Poligonu'nda uzman ekipler gözetiminde gerçekleştirilen atışta engelliler büyük heyecan yaşadı.


ÖNCE KURUSIKI ATTILAR
Bağcılar Belediyesi'nin engelli servis aracı ile poligona getirilen engellilere önce silah atışıyla ilgili bilgiler verildi ve kuru sıkı silahla atış yaptırıldı. Bağcılar Emniyet Müdürlüğü ile görüşülerek gerçekleştirilen etkinlikte uzman ekipler görev aldı ve engellilere çelik yelekler giydirildi. Kuru sıkı atışının ardından ise isteyen engellilere gerçek mermi ile atış yaptırıldı.

Atışa katılan engelli Ömer Cantay, daha önce, yüzme, dalma gibi pek çok etkinliğe katıldığını söyledi ve "İlk defa silah atma heyecanını yaşadım" dedi. Türkiye'yi Atina Olimpiyatları'nda temsil ettiğini ve final koştuğunu söyleyen yürüme engelli Cantay, bu yıl İtalya ve İsveç'te gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonaları'nda altın madalya kazandığını vurguladı.
40 yaşında görme engelli olduğunu söyleyen Mehmet Altınok, askerlik yaptığını ve önce çok silah attığını söyledi.
20 yaşında görme engelli olduğunu söyleyen Rukiye Akkaya ise ilk defa atış yaptığını söyledi ve büyük heyecan yaşadığını ifade etti.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder