2 Eylül 2011 Cuma

Ayı iki can aldı


Erzurum'un İspir ilçesinde bugün ayı saldırısı sonucu 3 çocuk babası Halk Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz'ın ölüm haberinin ardından, akşam saatlerinde Miyese Yılmaz isimli kadının da cesedi bulundu. 01 Eylül 2011

Alınan bilgiye göre, Erzurum'a 160 kilometre uzaklıktaki İspir ilçesine bağlı Yeşilyurt köyü kırsalında bugün meydana gelen olayda 3 çocuk babası Halk Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, evinin bahçesinde yaban ayısının saldırısına uğradı. Bir süre ayıyla mücadele eden Yılmaz, vahşi hayvanın pençe darbeleri sonucu hayatını kaybetti. Vahşi ayı cesedi bırakarak ormanlık alana kaçarak gözden kayboldu.

Akşam saatlerinde ise, Ömer Yılmaz'ın cesedinin bulunduğu yerden yaklaşık 500 metre ötede 62 yaşındaki Miyesi Yılmaz'ın cesedi köylü sakinleri tarafından bulundu. Havanın kararması üzerine eve gelmediği fark edilen kadını aramaya çıkan köylü sakinleri, ayı saldırısı sonucu öldüğü tahmin edilen Miyese Yılmaz'ın cesediyle karşılaştılar.

Cesetler otopsi yapılmak üzere İspir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
http://haber.mynet.com/ayi-iki-can-aldi-589719-yasam/

Ayılar genç bir kızı canlı canlı yerken, annesi de yardım için arayan kızının feryatlarını saniye saniye dinlemek zorunda kaldı.

Daily Express'in haberine göre, Sibirya'nın doğu ucundaki Petropavlovsk-Kamçatski bölgesindeki Telmalny köyü yakınlarında ormana yürüyüşe giden 19 yaşındaki Olga Moskalyova ile üvey babası bir anne ayı ve üç yavrusuyla karşılaştı.

Anne ayı henüz bilinmeyen bir nedenle baba ile kızına saldırdı. Baba Igor Tsyganenkov'u parçalayarak öldüren anne ayı ile yavruları olay yerinden sadece 70 metre kadar kaçabilen Olga'ya yöneldi.

GENÇ KIZ BU SIRADA CEP TELEFONUYLA ANNESİNİ ARAYARAK YARDIM İSTEDİ

İlk başta kızının şaka yaptığını düşünen anne Olga, sadece birkaç saniye sonra telefonda ayıların hırıltılarını ve kırılan kemik seslerini duyunca dehşete kapıldı. Anne Olga, telefonda canlı canlı yenişine tanık olduğu kızının "Anne, ayılar beni yiyor. Anne, canım çok acıyor. Anne, yardım et!" feryatlarını çaresizlik içinde dinledi. Daha önce olanlardan habersiz olduğu için telefonu kapatarak yardım için kocasını arayan Olga, Igor Tsyganenkov'un ayılar tarafından çoktan parçalanarak öldürüldüğünü bilmiyordu.

Bu arada ayıların elinden bir an için kurtulan Tatyana bir kez daha annesini arayarak, "Anne, ayılar geri döndü. Üç yavrusuyla geri döndü. Beni… yiyorlar" dedikten kısa bir süre sonra muhtemelen ayıların uzaklaşmasından sonra tekrar annesini aralarak, "Anne, artık canım acımıyor. Acı hissetmiyorum. Beni affet. Seni çok seviyorum" dediği ortaya çıktı.

Olay üzerine ormanda arama yapan köylüler, genç kızla babasının feci şekilde parçalanmış cesetlerini buldu. Yetkililer, anne ayı ve yavruların muhtemelen aç kaldıkları için insanlara saldırdıklarının sanıldığını bildirdi.

http://www.samanyoluhaber.com/h_649125_Dunya-ayilarin-yedigi-kizini-canli-canli-dinledi.html

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder