21 Ocak 2012 Cumartesi

Kadınlara ücretsiz silah verin

Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, “Devlet hayati yönden risk altındaki kadınlara savunma sporlarını öğretmenin yanında, silah kullanma eğitimi verip acil durumlarda kendilerini koruyabilmeleri için ücretsiz, vergisiz ruhsatlı silah da vermelidir” dedi.

Radikal'in haberine göre, bu önlemlerin, ‘potansiyel katilleri öldürme fikirlerinden vazgeçireceğini’ savunan Bulan, “Kadınlar kendini korumasın mı, yanında polis yok, koruma yok, kadının bu durumlarda kendi canını kurtarmak için önceden silah kullanmayı atış poligonunda öğrensin dememizin neresi yanlış” dedi. 


'3 bin kadın silah eğitimi istiyor'

'TÜRKİYE KOVBOY DEVLETİ DEĞİL' Denge Hukukçular Derneği Başkanı Avukat İbrahim Bakım: "Silah savunma ve saldırı amaçlı kullanılan bir araçtır. Biz silah toplumu ya da kovboy devleti değiliz. Her şey demokratik hukuk kuralları içinde olmalı. Devletin yapacağı işleri kişiler yaparsa bu hukuka uygun olmaz. Şefkat Der'in kadınlara şiddeti iyi niyetli olarak engellemek ve azaltmak için yaptığı bu yaklaşıma da katılmıyoruz. Çünkü her birey devletin çizdiği çerçeveler içinde yaşam hakkını elde eder."Hiç yorum yok:

Yorum Gönder