18 Mayıs 2012 Cuma

Korkak Erkek Silahlanır

Aşağıda, Ankara'da düzenlenen ve kadına şiddet konulu sergide yeralan bir posterin fotoğrafları bulunmaktadır. Posterde yer alan ''Korkak erkekler silahlanır'' ifadesi, dikkat çekicidir.

Silahların, bir savunma aracı olarak insanoğlunun onurlu ve güvenli bir yaşam sürdürmesine yardımcı olduğu unutulmamalıdır. Kendisinin ve yakınlarının hayatını korumak için silahlanan insanların, bu silahları vatanlarını korumak için de kullanmaktan çekinmeyecekleri ayrıca bilinmelidir. İnsan hayatına değer veren ve onu savunmaktan korkmayan silah sahibi vatanseverler, geçmişte olduğu gibi gelecekte de saygın ve önemli birer vatandaş olmaya devam edeceklerdir.  Ataları Kurtuluş savaşında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda görev almış bir millet, silahlanmanın anlamını ve değerini çok iyi bilir.

Vatansever Türk vatandaşları için silahlanmak, bir hak ve görevdir. Lütfen aşağıdaki kuruluşları, bu posterlerin sergilenmesini destekledikleri için protesto edin ve Türk Halkını silahsızlandırma faaliyetlerine dur deyin.

Sergiye evsahipliği yapan kuruluş:

Sergiyi destekleyen/sponsor:  
4 yorum:

 1. Aşağıdaki metinleri iletişim formlarından polisana ve Rönesans G.Y.'a gönderdim. Sadece 1 dakikamı aldı. Sponsor olacakları etkinlikleri iyi değerlendirsinler bundan sonra.

  - Türk halkını silahsızlandırmayı amaçlayan etkinliklere sponsor olduğunuz için sizi kınıyorum. Bundan sonra ihtiyacım olduğunda hiç bir ürününüzü kullanmayacağım.

  - Türk halkını silahsızlandırmayı amaçlayan etkinliklere sponsor olduğunuz ve optimum ankara avm de faaliyet göstermesine izin verdiğiniz için sizi kınıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Hem Rönesans'a hem de Polisan'a protesto maili gönderdim.

  Medyadan destekli birkaç sosyetiğin ve işgüzarın hümanizm örtüsü altında Türk milletini silahsızlandırma çalışmalarını her fırsatta eleştirip protesto edeceğim.

  Türkiye artık silahsızlanma gibi saçma girişimlere prim veren bir ülke değil, özellikle son 10 yılda sivil halkın elinde neden silah olması gerekteğini ben de dahil çevremdeki çoğu kimse gayet iyi anladık.

  Türk'ü uyut, silahını al, yok öyle yağma...

  YanıtlaSil
 3. Polisan Boya, kendilerini protesto ettigim mail'e yanit göndermis, Turk toplumunun degerlerine gösterdikleri hassasiyet ve uzlasmaci davranislari icin kendilerini takdir ediyorum. Anlaşıldığı kadarıyla bu posterin üzerinde artik baska bir ifade yer alacak.

  Cevap mailini aşağıda okuyabilirsiniz.

  Sn. .....;

  Polisan Boya olarak “Daha insanca bir yaşam isteyen, eşitsizliklere ve ayrımcılığa karşı mücadelesini sürdüren” kadınları bir kez daha hatırlamak ve bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek adına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde “Kadın” a giden yolda Türkiye’nin en iyi örgütlenmiş sivil toplum kuruluşlarından birini de projeye dahil ederek şiddet sorununu yaşayan kadınlarımızın yaralarına bir nebze olsun merhem olmayı amaçladık.

  Proje tasarımı ve sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre üstlendi. Mesleklerinde başarıları ve güçlü duruşlarıyla takdir kazanmış 58 ünlü kadın bir araya getirildi. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temslciliğinin teknik destek verdiği projenin fotoğrafları Serhat Hayri (Studio Plus) ve Tayfun Çetinkaya (Bird Office) tarafından çekildi. 58 ünlü kadın fotoğraflarını toplumsal cinsiyet eşitsizliği, çocuk gelinler, eğitim eksikliği, sağlık sorunları, taciz, aile içi şiddet, ekonomik bağımlılık gibi konulardaki cesur sosyal mesajları ile destekledi.

  Sergi çerçevesinde Gülçin Santırcıoğlu'na ait olan 'Korkak Erkek Silahlanır' mesajı diğer tüm sanatçı mesajlarında olduğu gibi kişinin konuya bakış açısı ve duruşunu ifade eden tamamen kişisel mesajlardır. Polisan Boya olarak bizim üstlendiğimiz/sahiplendiğimiz ise sergi ile birlikte kadın sorunlarına dikkat çekmek, serginin kitlelere ulaşmasını sağlamaktır ve bu amaç paralelinde de Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'na destek olmaktır. Ancak şikayetiniz sonrası Gülçin Hanım'a konuyu ilettik ve ilerleyen dönemler için planlanan sergi için yeni mesajını bizlerle paylaşmasını rica ettik.


  Konu ile ilgili hassasiyetiniz ve yorumlarınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  Saygılarımızla

  YanıtlaSil
 4. Bravo...

  Muhtemelen silah sahipliği ve silahlanma haklarıyla ilgili olarak Türkiye'de yapılmış ilk eyleme ve protestoya vesile oldunuz.

  BSSAH olarak faaliyetlerinizi destekliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

  YanıtlaSil