18 Mayıs 2012 Cuma

Silah Karşıtlarını Ortaya Çıkarıyoruz

BSSAH inisiyatifi olarak Türkiye'de silah karşıtı faaliyetlerde bulunan kişi, kurum ve kuruluşları ifşa etme kararı almış bulunuyoruz. Türk Halkını silahsızlandırmayı amaçlayan her türlü silah karşıtı fikri, haberi ve etkinliği duyuracak, Türk halkını silah karşıtı girişimler konusunda bilgilendirerek, ilgili kişi ve kuruluşlara karşı protesto çağrılarını paylaşacağız.

Protesto edilecek kişinin/kuruluşun iletişim bilgileri, twitter ve facebook sayfaları, BSSAH inisiyatifinin blog, facebook ve twitter sayfalarından duyurulacaktır. Örneğin; Türk halkını silahsızlandırmak için yapılan bir etkinlik, twitter'da #silahkarsiti hashtag'ı yardımıyla protesto edilecektir. BSSAH twitter hesabını http://twitter.com/BSSAH adresinden takip edebilirsiniz.1 yorum:

  1. Osmanlı döneminin münevver hanımlarından olan babaannemin çantasında toplu tabanca taşıdığını, dedemin mavzeri olduğunu biliyorum.Bu insanlar devletlerine sadık kültürlü ve kul hakkı konusunda çok hassas insanlardı. Silahın kötü olduğunu iddia etmek basitliktir. İyi yada kötü olan insan fiilleridir. İyi insanların çoğunlukta olduğu toplumumuzda silahlanma serbestisi, iyiliğin güçlenmesi demektir.
    A C Tarhan

    YanıtlaSil